Baseball

História, pravidlá a iné zaujímavosti

Informácie

V prvej sekcii nájdete základné informácie o bejzbale. Dozviete sa viac o princípe hry, pravidlách a o dlhoročnej histórii. Zistíte viac o tom, ako táto vzrušujúca hra funguje, aby sme vám poskytli pohľad na to, ako sa stal Baseball jedným z najpopulárnejších športov na svete.

Štatistiky

 V sekcii baseballových štatistík nájdete prehľadné záznamy o baseballových udalostiach nie len na Slovensku. Od roku 2023 používame nový systém zapisovania od WBSC s názvom My Ball Club, a všetky štatistiky sú teraz k dispozícii na jednom mieste. Podujatia slovenských reprezentantov nádete na tomoto linku s jednoduchých vyhľadavaním podľa rokov a udalostí v kalendári WBSC.  Pre viac informácií o dianí na Slovensku, navštívte tento link. Veľká vďaka Palovi Mozolovi, za jeho dlhoročnú prácu na tvorbe, kompletovaní a správe štatistitického webu baseballstats.sk, ktorý obsahuje historické štatistiky do roku 2022.

História

Sekcia „História“ prináša pohľad na vývoj slovenského baseballu od roku 1991. Začiatky boli skromné, no odvaha a vášeň pre tento šport ho priviedli k rýchlemu rastu. V priebehu 32 rokov sa slovenský baseball vyprofiloval ako významná súčasť športovej scény, s množstvom vášnivých hráčov a fanúšikov, ktorí ho dnes posúvaju vopred.

Ročenka

Sieň slávy SBF

Akadémia SBF

Na sekcií sa pracuje

Čestní členovia SBF