15.08.2020

EXTRALIGA - Tretí finalový zápas pre BK Apollo

Tretí finálový zápas o majstra Slovenskej republiky za rok 2020 sa tento krát presunul na pôdu BK Apollo Bratislava, ktorého hráči mali pri stave na zápasy 2:0 šancu využiť svoj prvý matchball.

Angels Trnava prišla do Bratislavy v značne oslabenej zostave, keď im chýbalo zdravé a skalné jadro v podobe hráčov Biskorovajný, Omasta, Chovančák a Cuninka, ale na oplátku im prišla pomôcť legenda česko-slovenského baseballu Marián Krásny.

BK Apollo naopak s túžbou oslavovať majstrovský titul na domácej pôde, nastúpilo v plnej sile a na kopci so svojou nadhadzovacou jednotkou Marekom Bošanským.

Angels Trnava nastúpila so ,,štartérom,, Mariánom „Čočom“ Krásnym a krásny sobotný deň sa mohol začať…

Po nevýraznom začiatku a viacerých chybách v obrane sa Apollo ujalo vedenia 1:0 a druhá zmena prišla skôr ako by sme čakali.

Tam štartúca jednotka BK Apollo M.Bošanský nepovolila hráčom Angels Trnava žiadny tlak na pálke a Apollo išlo zase do útoku, kde vyhlásený MVP hráč playoff Adam Zacko začal útok doublom a pokračoval ukradnutím tretej méty. Následne ho stiahol Michal Noga po další bod BK Apollo a Alexander Václavík si po dlhom trojmetovom odpale pripísal ďaľšie RBI a navýšil stav pre domácich na 3:0.

Ďaľší priebeh zápasu bol vďaka vyrovnaným výkonom nadhadzovačov nemenný až do štvrtej zmeny a finále sľubovalo vyrovnaný zápas až do konca.

V piatej zmene vystriedal štartujúceho nadhadzovača hosťujúcich Angels Trnava Mariána Krásneho mladší Marek Červený, ale ani ten nedokázal zastaviť chuť domácich BK Apollo po víťazstve.

BK Apollo si každú zmenu pripisoval bod za bodom, čo vyvrcholilo v ôsmej zmene do dvojmétového odpalu M.Brunegrafa a v zápetí A.Václavík odpálil svoj HOMERUN inside the park a BK Apollo už viedlo 9:1

Na začiatku deviatej zmeny korigovali hráči Angels stav už len na konečných 9:2 a majstrovské oslavy odštartoval skvelým ,,catchom,, Michal Noga v ľavom zadnom poli a BK Apollo Bratislava sa tak mohlo radovať zo svojho siedmeho titulu v rade a deviateho celkovo v ére klubu BK Apollo.

V neposlednom rade chceme poďakovať aj Vám fanúšikom za hojnú účasť na treťom finálovom zápase v Bratislave a za navodenie tej správnej atmosféry ako sa na finále patrí.

 

BK APOLLO BRATISLAVA MAJSTRI SLOVENSKA 2020!!  

GRATULUJEME!!

 

 

 Apollo Bratislava 9, BK Angels Trnava 2 (15. 08. 2020 at Bratislava)
----------------------------------------------------------------------
BK Angels Trnava.... 000 001 001 - 2 8 2   (2-3)
Apollo Bratislava... 120 220 02X - 9 13 3   (5-0)
--------------------------------------------------------------------
Pitchers: BK Angels Trnava - KRASNY Marian; CERVENY Marek(5) and CERVENY Marek; PETRINEC Ondrej
. Apollo Bratislava - BOSANSKY Marek; KOSNA Jaroslav(9) and RUDOHRADSKY Matej.
Win-BOSANSKY Marek(3-0) Loss-KRASNY Marian(1-1) T-2:14 A-120
HR APB - VACLAVIK Alexander (3).
Weather: Sunny
Game notes:
Scorers - MOZOLA Pavol, DE: MOZOLA Pavol
FI_03