10.02.2024

Slovenská reprezentácia začína prípravu v Brne

Nová a extrémne dôležitá sezóna pre slovenský baseball práve začína. Trénerský tím si pre hráčov prichystal bohatý program s cieľom pripraviť ich na letné kvalifikácie na ME mužov a juniorov do 23 rokov.

Účasť na poslednom šampionáte nám unikla až vo finále kvalifikácie proti Maďarsku. O to dôležitejšia bude tá tohtoročná, do ktorej reprezentačný výber vstúpi s ambíciou na postup – a návrat – medzi európsku baseballovú elitu.

Realizačný tím, okrem managera a headcoacha Mateja Šišoláka a coacha Martina Brunegrafa doplnili Tomáš Ondra, reprezentačný nadhadzovač českého národného tímu, dlhoročný úspešný tréner a iniciátor programu Svet baseballistov a Petr Kuča, bývalý hráč a skúsený tréner pôsobiaci v českých súťažiach. Trénersky tím by sa mal ešte priebežne doplňovať.


Jakub Ižold SBF 2021

Širší káder čakajú dve poldňové sústredenia v Brne (3.2. a 9.3.), veľkonočným stretnutím spojeným s prípravnými zápasmi proti účastníkom najvyšších rakúskych a českých súťaží v Bratislave. V pláne je aj jednodňový májový Dunajský pohár (prípadne sústredenie). 

Po rokoch sa aj vďaka skvelým kontaktom s českým baseballom Slovensko vracia na Pražský baseballový týždeň, ktorý bude mať v tomto roku dvojúrovňovú schému (6.-9. 7.). 

Vrchol sezóny pre našich mužov nastane 22.-28. júla, na kvalifikácii v Srbskom Belehrade. 

Juniori do 23 rokov odohrajú svoju kvalifikáciu začiatkom augusta v Budapešti.


Pozvánku na zimnú prípravu dostali títo hráči:

P: Ižold (USA), Gieci (Hroši), Bartók (APL), Zacko (APL) (+OF), Puškár (WAT) (+DH), Deák (WAT), Holekši (WAT), Just (TEB) (+IF), Škerlec (APL) (+IF), Vykoukal M. (OLO), Vlach V. (KOT), Samson (TRE)

C: Gottschall (ARR), Rudohradský (APL), Zrubec (APL), Petrinec (WAT)

IF: Brunegraf (APL), Grendža-Donský (BLA), Václavík (APL), Pakši (APL), Fančovič (WAT) 

OF: Horáček (APL), Jankovič (WAT), Chrvala M. (WAT), Chrvala S. (WAT), Coby Ritter (CAN)


„Snažíme sa káder otvárať a doplňovať, preto v ňom nájdete i mnoho mladých hráčov bez skúseností s mužským baseballom,“ vysvetľuje zámer headcoach Šišolák, „každopádne našim cieľom je pokračovať v zabudovávaní mladej baseballovej generácie do užšieho tímu. Je skvelé, že v minulom roku našli ďalší mladí hráči miesto v českých súťažiach, dobrou správou je i začlenenie hráča extraligovej Kotlářky a stále ešte vekom mladého Vojtu Vlacha, ktorý má slovenský pas a k tímu sa pripojil po prvý krát už na prvom zraze v Brne.“ 

Káder sa pravdepodobne bude ešte meniť či doplňovať v závislosti na aktuálnej forme hráčov v priebehu sezóny.Text: Matej Šišolák

Foto: Pavol Teslík (archív)


Našli ste v tomto článku chybu? Prosím napíšte nám na e-mail.

ĎakujemeTÍM SBF