03.07.2023

Reprezentácia U12 - Zhodnotenie 1. hrací deň kvalifikácia ME, Bulharsko

Príchod do cieľa

Cesta bola dlhá, dlhé čakanie na hraniciach na vstupe do Srbska aj Bulharska ju nakoniec natiahlo na celkovo 16-17 hodín. Po ubytovaní nás čakala večera a technický meeting v areáli Oktomvri, ktorý tento rok hostí kvalifikáciu ME do 12 rokov. Je to areál, kde pred dlhými rokmi započal svoju cestu Bulharský baseball.

Zub času sa na areáli viditeľne podpísal, no každý ďalší pohľad a skúsenosť v tu nás napĺňa dobrým pocitom. Pre deti ponúka dostatok priestoru a možností ako voľný čas stráviť, či už baseballom alebo inými hrami. To nám padlo vhod, keďže cesta sa natiahla nielen nám ale aj iným družstvám a technický meeting sa nečakane natiahol. Na hotel sme sa teda vrátili až po ôsmej hodine miestneho času a mohli sme si konečne oddýchnuť po dlhom dni.1. hrací deň proti – zápas proti Ukrajine a otvárací ceremoniál

Na úvod turnaja nás čakal papierový favorit z Ukrajiny. Pre natiahnutý predchádzajúci zápas Poľska s Maďarskom, kde celkovo padlo 36 bodov nám bol bez informácie vopred skrátený rozpal infield/outfield a aj nástup a predstavovanie teamov boli ľahko poznamenané technickými problémami a zmätkom s hymnami. Nevadí, stáva sa.

Začiatok zápasu sme zvládli na výbornú, štartujúci nadhadzovač síce súperovi umožnil jeden odpal no celkovo sa mu podarilo uzavrieť zmenu s 9 nadhodmi. V druhej a tretej zmene sa žiaľ presnosť nadhodov zhoršila a kombináciu mét zdarma a úspešných odpalov súper vedel zúžitkovať a priebežne pridával dobehy. Striedajúci nadhadzovači v 4. a 5. zmene síce mali mierne lepší pomer dobrých nadhodov, no súper ich dokázal triafať do nepokrytých miest ihriska a pridávať tak ďalšie dobehy. Naši pálkari sa na druhej strane nedokázali vyrovnať s rýchlejšími nadhodmi súperových nadhadzovačov a za celý zápas sme dokázali odpáliť len dva úspešné odpaly. Je potrebné vyzdvihnúť súperovu kvalitu, predovšetkým presnosť nadhodov bola oslnivá, obaja nadhadzovači dokázali umiestniť 3 zo 4 nadhodov do strike zóny.

V kombinácií so spomínanou rýchlosťou boli pre našich pálkarov veľkou prekážkou, štatistika 12 SO v 5 zmenách hovorí sama za seba. Našim hráčom nemožno uprieť snahu, väčšina hráčov, ktorá do zápasu zasiahla, vydala zo seba svoje maximum a hoci spravili niekoľko chýb, odviedli dobrú prácu. Podobné zápasy nám dodávajú viditeľne chýbajúce skúsenosti. Verím, že v nasledujúcich zápasoch sa naše pálky prebudia a začneme sa presadzovať v útoku.
Text: Matúš Miko, Head Coach Baseball U12

Foto: Matúš Mikto


Našli ste v tomto článku chybu? Prosím napíšte nám na e-mail.

ĎakujemeTÍM SBF