05.06.2023

Reprezentácia Baseball U10 - zhodnotenie Super Cup 2023

Už pri upratovaní izieb, balenia sa a raňajkách bolo vidieť, že naši hráči majú v nohách 6 zápasov za 2 dni. Predzápasová príprava prebehla bez problémov a každý z hráčov mal chuť vyhrať posledný zápas turnaja o 7.miesto. V prvom inningu sme však nezahrali ľahký out na druhej méte a súper nás zatlačil dvojmétovými odpalmi do úzkych. Dostali sme 5 bodov a začali sme doťahovať súpera z Trutnova hneď v dohrávke. Náš útok ťahal dobrými odpalmi celý turnaj Timo Vrždák a bolo tomu tak aj v tomto zápase. Pridal sa k nemu Andrej Laco, Dominik Karas a stav na tabuli bol po prvom inningu 4:5. Únava si však vyžiadala svoju daň a my sme pokračovali v obranných chybách. Dva útoky po sebe sme nedali ani jeden bod a súper nám utiekol na 4:14. V poslednom inningu sme skorigovali stav na 5:14 a ukončili tak svoje pôsobenie na turnaji s 3 výhrami a 4 prehrami.


Napriek tomu sme obsadili krásne 8.miesto v turnaji a celkové(Masters+turnaj) 8.miesto z 24 zúčastnených tímov. Hoci majú hráči iba 10 rokov, ich prístup pripomínal profi tímy na ihrisku aj mimo neho. Bola to úžasná skúsenosť nielen pre hráčov ale aj rodičov, ktorí si mohli pozrieť najlepší baseball v Európe v tejto kategórii. Veľká motivácia pre hráčov aby ďalej napredovali, veľká motivácia pre rodičov, aby podporovali svoje deti v športovaní a veľká motivácia pre trénerov, aby zlepšovali tréningový proces detí. Za celý trénerský staff ďakujem rodičom za prejavenú dôveru a podporu nášho tímu počas celého turnaja. Ďakujem Romanovi Holekšimu za bezproblémový priebeh organizácie od A po Z a odhádzanie 7mich zápasov, Tomášovi Gažovi za šírenie pozitívnej nálady a vytvárania priateľskej atmosféry na ihrisku a mimo neho a Romanovi Kopeckému za organizáciu striedačky.Text: Marek Červený, Head Coach Baseball U10


Našli ste v tomto článku chybu? Prosím napíšte nám na e-mail.

ĎakujemeTÍM SBF