31.12.2021

Novoročný príhovor prezidenta SBF

Milí priaznivci baseballu,

dovoľte mi z mojej pozície zaželať vám úspešný Nový rok 2022, sezónu plnú úspechov, krásnych a ťažkých zákrokov, splnených želaní, ale aj hádam najčastejšie prianie a nie len týchto posledných rokov. Veľa zdravia fyzických a psychických síl.


Dávame bodku za rokom 2021 – pre niekoho „iba“ covidovým rokom, no verím, že pre nás  všetkých tiež rokom náročným, v ktorom sa striedali úspechy so sklamaniami. 

Postup mužov do A kategórie majstrovstiev Európy na ihrisku v Bratislave spojený s úžasnými pocitmi šťastia a zadosťučinenia hráčov, trénerov, rodičov či funkcionárov. Udržanie sa kadetov v elitnej A kategórii majstrovstiev Európy na turnaji v Trnave. To sú tie hlavné úspechy. 

Sklamanie z vypadnutia, či neudržania A skupiny mužov – možno aj vďaka menším skúsenostiam. 

Podarilo sa nám dokončiť všetky súťaže, ktoré sme začali. Najvyššia súťaž mužov, U18, U15, ale aj žiacke súťaže. Nezabúdajme ani na súťaž v Topoľčanoch.

Dôležité veci sa diali nielen na ihriskách, ale aj v kluboch a v medzinárodnej diplomacii. Vyzdvihol by som najmä prácu v košickom a skalickom klube, tiež krásny trnavský areál, ktorý je takmer hotový a slúži svojmu účelu ako sme mohli vidieť na Majstrovstvách Európy U15. Opäť sme hrali na ihrisku v Jelke.


Na jeseň sme sa po niekoľkých rokoch stretli na Rade klubovnaplánovali súťaže na budúcu sezónu.

Rád by som vyzdvihol aj celoročnú prácu SBF a to najmä sekretariátu, pre mnohých neviditeľnú, no bez ktorej by sa nemohli uskutočniť už spomínané turnaje v tomto roku a ani by sa naplno nerozbehli súťaže a tréningový proces. 

Za týmito úspechmi väčšími či menšími, ste vy všetci – nadšenci, ktorí milujú tento šport!

Preto dovoľte ešte raz popriať vám všetkým

ŠŤASTNÝ A ÚSPEŠNÝ NOVÝ ROK 2022!


Mojmír Jankovič

Prezident SBF